ďťż

mon

Lemur zaprasza

Spis treści
CZYM SĄ DUDNIENIA RÓŻNICOWE?

Wrażenie słyszenia dźwiękowych dudnień różnicowych ma miejsce, gdy słuchamy dwóch czystych dźwięków o prawie równych częstotliwościach, przy czym każdy z tych dźwięków słyszany jest przez jedno ucho dzięki zastosowaniu słuchawek lub głośników stereofonicznych. Mózg łączy te dwa sygnały i w wyniku powstaje wrażenie słyszenia trzeciego sygnału zwanego dudnieniami różnicowymi. Dudnienia różnicowe powstają w superior olivary nucleus, w miejscu przeciwsobnej integracji sygnałów nerwowych pochodzących od zmysłu słuchu. Następnie to wrażenie dźwiękowe na drodze neurologicznej przesyłane jest do układu siatkowatego i kory mózgowej. Natomiast reakcje kory mózgowej mogą być obiektywnie rejestrowane za pomocą EEG jako częstotliwościowa reakcja mózgu. Reakcja ta dostarcza dowodu na neurologiczną skuteczność dudnień różnicowych.


Wyjątkowość dudnień różnicowych Hemi-Sync polega na tym, że nie są one prostymi dudnieniami fal sinusoidalnych, lecz zostały stworzone jako złożone formy podobne do fal mózgowych.









Przykłady różnych fal o częstotliwości theta 4Hz
(po lewej – sinusoida)  



W jaki sposób hemi-sync zmienia stany świadomości

Aby zrozumieć, w jaki sposób Hemi-Sync zmienia świadomość, konieczne jest odejście od dawnych koncepcji próbujących wyjaśniać dudnienia różnicowe. Dwie dekady temu założono, że długotrwałe poddawanie się stymulacji dudnieniami różnicowymi powoduje zmianę fal mózgowych (mierzonych przy pomocy EEG) poprzez teoretyczny proces nieliniowego, stochastycznego rezonansu fal mózgowych z bodźcem dźwiękowym. Proces ten nazwano częstotliwościową reakcją mózgu. Od czasu zmierzenia częstotliwościowej reakcji w korze mózgowej, logicznym wydawało się założenie, że mechanizm powstawania tej reakcji musi mieć podobne podstawy do Newtonowskiej teorii wchodzenia w rezonans. Niestety nie ma tutaj efektów, które popierałyby twierdzenie, że zjawisko częstotliwościowej reakcji mózgu odpowiedzialne jest za zmiany świadomości. Aktualnie wiemy, że moc sygnałów częstotliwościowej reakcji mózgu mierzona za pomocą EEG jest ekstremalnie mała. W związku z tym trudno jest określić czy przypadkiem indukcja elektromagnetyczna nie jest główną przyczyną zmian w falowej aktywności mózgu. Jednak z drugiej strony obecność częstotliwościowej reakcji mózgu na dudnienia różnicowe procesu Hemi-Sync wykazywana z wykorzystaniem protokołów tzw. wywoływanych potencjałów zastosowanych przy pomiarach EEG w pewnym stopniu wskazuje neurologiczny wpływ takiej stymulacji.


Hemi-Sync oddziałując na świadomość dostarcza informacje do systemu siatkowatego w mózgu (system ten nazywany jest również rozlanym układem aktywującym), który jest dużym podobnym do sieci obszarem w mózgu. Kieruje on przytomnością, skupieniem uwagi i świadomością. Sposób, w jaki reagujemy na informacje (bodźce wewnętrzne, uczucia, postawy, wierzenia oraz bodźce zewnętrzne) jest kierowany przez twór siatkowaty pnia mózgu, który stymuluje wzgórze i korę mózgową oraz kieruje skupieniem uwagi, sprawnością kojarzenia i poziomem aktywności, a także jest odpowiedzialny za budzenie się ze snu.


Słuchanie Hemi-Sync'u dostarcza informacji dla układu siatkowatego,
ponieważ unikalne formy dudnień różnicowych Hemi-Sync akceptowane są przez ten
układ jako formy fal mózgowych. Informacja ta charakterem, jakością i
cechami odpowiada stanowi świadomości reprezentowanemu przez daną formę sygnałów
Hemi-Sync. Jeżeli bodźce wewnętrzne (uczucia, postawy czy wierzenia) i zewnętrzne
(sensoryczne) nie są w konflikcie z tą informacją, to układ siatkowaty
zmienia stany świadomości tak, aby dopasować je do stymulacji sygnałami Hemi-Sync.
Jest to naturalną funkcją homeostazy. Mózg automatycznie i aktywnie reguluje
wszystkie funkcje organizmu w taki sposób, aby podtrzymać homeostazę, która
jest rodzajem wewnętrznej równowagi. Próbując utrzymać homeostazę układ siatkowaty
w naturalny sposób, przez cały czas monitoruje i wymusza utrzymywanie trwających
stanów falowej aktywności kory mózgowej (chyba, że zostanie dostarczona nowa
informacja ze źródeł wewnętrznych lub ze zmysłów sensorycznych, na którą trzeba
zareagować). Dzięki temu, że charakterystyki pola dźwiękowego Hemi-Sync podobne
są do charakterystyk fal mózgowych, układ siatkowaty inicjuje powtarzanie przez
korę mózgową informacji niesionej przez sygnały Hemi-Sync, wierząc, że
informacja niesiona przez sygnały Hemi-Sync pochodzi od aktualnej aktywności
falowej mózgu. W miarę upływu czasu układ siatkowaty monitoruje środowisko wewnętrzne
i zewnętrzne oraz stan świadomości w celu stwierdzenia czy zachodzi konieczność
dostosowania się do nowych warunków. Dopóki nie występują konflikty, układ siatkowaty
kontynuuje dostosowywanie charakteru, jakości i cech stanu świadomości do informacji
niesionych przez sygnały Hemi-Sync.

TECHNOLOGIA DŹWIĘKOWA HEMI-SYNC

Poniżej przedstawiono topograficzne mapy ukazujące zmiany w rozkładzie potencjałów
na głowie (a co za tym idzie również zmiany w rozkładzie fal mózgowych) spowodowane
procesem Hemi-Sync oraz dynamiczne zmiany jakie zachodzą w rozkładzie fal mózgowych
od stanu początkowego do stanu Hemi-Sync. Wykorzystując Hemi-Sync możesz samodzielnie
zmieniać przebiegi swoich fal mózgowych, a dzięki temu doświadczać poszerzonych
stanów mentalnych, fizycznych i emocjonalnych.





Fale mózgowe Theta
bez Hemi-Sync

Fale Mózgowe Theta
z Hemi-Sync'iem

Symulacja przebiegu fal mózgowych
w trakcie słuchania Hemi-Sync





Czym jest Hemi-Sync?
Hemi-Sync jest zarejestrowaną artystyczną technologią dźwiękową, bazującą na naturalnym funkcjonowaniu ludzkiego mózgu. W czasie swojej aktywności mózg ludzki generuje fale elektromagnetyczne oraz potencjały elektryczne. Różne formy fal i potencjałów generowanych przez mózg odpowiadają różnym stanom mentalnym, np. odpoczynkowi fale alfa, stanowi głębokiego snu fale delta, medytacji fale theta, natomiast aktywności fizycznej fale beta. Wykorzystując dudnienia różnicowe, proces Hemi-Sync powoduje powstanie określonego rodzaju fal mózgowych, a w konsekwencji prowadzi do pożądanych stanów świadomości.


Proces Hemi-Sync jest dźwiękowo kierowanym systemem, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Monroe w ciągu ponad trzydziestoletniego okresu badań. Termin Hemi-Sync, który został wymyślony i zarejestrowany przez Instytut Monroe, oznacza cały proces tzn. kombinację łagodnie połączonych dźwiękowych dudnień różnicowych, różowego szumu lub muzyki, poleceń słownych, ćwiczeń relaksacyjnych i prowadzonych wizualizacji, które mają na celu uzyskanie określonych stanów świadomości. Proces Hemi-Sync oddziałując na formy fal mózgowych wywołuje odpowiadające im stany świadomości bez wykorzystywania podświadomych sugestii. Dźwiękowo prowadzone programy Hemi-Sync opracowane są do słuchania przez słuchawki stereofoniczne lub prawidłowo ustawione głośniki. Wszechstronność tego procesu powoduje, że zakres jego zastosowań jest prawie nieograniczony. Technologia ta umożliwia poznanie swoich pełnych możliwości oraz dowolne ich wykorzystanie. Może to być porównane do wspaniałego programu komputerowego, którego sposób działania jest kierowany przez potrzeby i intencje użytkownika.



To co dzieje się w umyśle człowieka poddanego działaniu procesu Hemi-Sync można opisać w ten sposób, że do jednego ucha osoby słuchającej doprowadzany jest jednostajny dźwięk o pewnej częstotliwości, a do drugiego ucha doprowadzany jest analogiczny dźwięk, ale o nieco innej częstotliwości. Oba te dźwięki łączone są przez mózg i w wyniku tego połączenia powstają dudnienia różnicowe. Zasadę powstawania takich dudnień pokazano na rysunku poniżej, na którym widoczne są trzy przebiegi falowe. Dwa pierwsze oznaczone literami L i P przedstawiają dźwięki o przebiegu sinusoidalnym doprowadzone do uszu osoby słuchającej. Natomiast trzeci wykres oznaczony literami L-P przedstawia dudnienia powstające w wyniku odjęcia drugiego przebiegu od pierwszego.


Artykuł ten opisuje tylko niektóre z wielu dziedzin, dla których przeznaczone są nagrane na kasetach lub płytach kompaktowych systemy nauczania Hemi-Sync. Aktualnie wiele produktów Hemi-Sync przekazywanych jest osobom nie czującym się najlepiej i chorym, pomimo faktu, iż zastępowanie nimi diagnozowania i leczenia medycznego nie było i nie jest intencją twórców tych systemów. Jeżeli zostałeś zaznajomiony z potęgą Hemi-Sync'u to powinieneś odkryć, w jaki sposób osiągać coraz to więcej wykorzystując to bezcenne i efektywne narzędzie świadomości. W sposób łagodny i bardzo efektywny Hemi-Sync wyzwala twoje wrodzone umiejętności, dając możliwość ich pełnego wykorzystania.


Do słuchania Hemi-Sync'u korzystaj z dowolnego rodzaju słuchawek stereofonicznych lub głośników tak umieszczonych, żeby odseparować dźwięki płynące do jednego ucha od dźwięków płynących do drugiego. Nie słuchaj Hemi-Sync'u prowadząc, obsługując ciężki sprzęt oraz w przypadkach, gdy miałeś lub masz skłonności do ataków. Słuchając Hemi-Sync'u nie wolno wykorzystywać żadnych układów wyciszających szumy takich, jak np. Dolby. Nie wykorzystuj urządzeń świetlnych i dźwiękowych.


Przejrzyj listę Najczęstszych pytań dotyczących Hemi-Sync'u .


Co mówią użytkownicy HEMI-SYNC'u:

Kasety Hemi-Sync spowodowały niezbędne zmiany, na które czekałem od dłuższego
czasu. – J.K. Metzingen, Germany


Używam ich tylko wtedy, gdy mam problemy z zasypianiem i nigdy więcej! – C.G.,
Raleigh, NC


Te kasety spowodowały pozytywną zmianę w moim życiu. – C.R., Pittsburg, Pennsylwania

Natychmiastowa pomoc w kontrolowaniu bólu. Dzięki za to! – V.S., Oxnard, CA

Jestem zdumiony swoją twórczą intuicją. – B.B., Ontario Canada
Mam większą jasność myślenia i stałem się bardziej twórczy. – J.S., Decatur,
TX
Przejrzyj dokładniejsze opisy użytkowników Hemi-Sync'u.
Systemy nauczania

Wszechstronność procesu Hemi-Sync czyni go użytecznym w prawie nieograniczonym zakresie zastosowań. Kiedy wiesz, co chcesz osiągnąć, to Hemi-Sync pomaga skupić wewnętrzne zasoby twego umysłu, mózgu i ciała na osiągnięciu postawionego sobie celu. Poniżej przedstawiony został wykaz wielu z dziedzin, dla których opracowaliśmy specyficzne systemy nauczania nagrane na kasetach lub kompaktach.


Proces emocjonalny
– zwiększenie szacunku dla siebie

– wspieranie psychoterapii

– uzdrowienie treści kompleksów

– pielęgnacja zaufania do siebie

– poskromienie nadpobudliwości

– opanowanie nieśmiałości

– rozwijanie spontaniczności

– osiąganie pogody ducha

– odkrywanie zablokowanych wspomnień

– ułatwianie współżycia z ludźmi

– uwrażliwianie na emocje

– eliminacja autodestruktywnych działań

– opanowywanie drażliwości

– doskonalenie samokontroli
Sen i wykorzystanie czasu snu
– likwidacja zaburzeń snu

– zmniejszanie zapotrzebowania na środki nasenne

– przywoływanie snów

– wprowadzanie w tzw. świadome sny
Doświadczenia transcendentalne
– głębsza medytacja

– pogłębianie świadomości

– rozwijanie intuicji

– wychodzenie poza to, co fizyczne

– badanie wyższej świadomości
Produktywność i działalność umysłowa
– zmniejszanie napięcia przedegzaminacyjnego

– walka z zanikami pamięci

– eliminacja wędrówek mentalnych

– nauka języków obcych

– powiększanie produktywności

– przeciwdziałanie zaburzeniom koncentracji spowodowanym nadpobudliwością

– nauka gry na instrumentach muzycznych

– kierowanie stawianymi sobie celami

– poprawa nastrojów w szkolnej klasie

– odzyskiwanie utraconych zdolności

– integrowanie zmysłów

– stymulacja podatności umysłowej

– poprawianie zdolności artystycznych

– podwyższanie umiejętności wyrażania siebie

– poprawa umiejętności czytania

– pokonywanie opóźnienia umysłowego

– regulacja ciśnienia

– poprawa jasności umysłu
Ciąża i poród
– nadrabianie utraconych godzin snu

– uwalnianie fizycznego stresu

– przeciwdziałanie mdłościom

– ułatwianie powrotu do zdrowia

– energetyzujące oddychanie

PROCES HEMI-SYNC

Opłacony i zarejestrowany termin handlowy Hemi-Sync oznacza cały proces, tzn. połączenie dudnień różnicowych, różowego szumu (lub muzyki), sugestii słownych, ćwiczeń relaksacyjnych i prowadzonych wizualizacji. Wszystko to razem jest delikatnie połączone w celu osiągnięcia pożądanych stanów świadomości.




Ważność maskowania dudnień różnicowych Hemi-SyncŽ przy pomocy różowego szumu.

Różowy szum (przefiltrowany biały szum) mieszany jest z dudnieniami różnicowymi w celu zwiększenia ich efektywności. W 1973 r. w Scientific American opublikowane zostały wyniki badań przeprowadzonych przez Geralda Ostera w Mount Sinai School of Medicine, w których wykazano, że szum poprawia percepcję dudnień różnicowych. Zjawisko to wyjaśnione zostało przez L. A. Jeffressa i jego współpracowników z Uniwersytetu w Teksasie. Wyjaśniono je w ten sposób, że chwilowa amplituda szumu stanowiącego tło jest wzmacniana, gdy sygnały składowe dudnień różnicowych są w fazie i przeciwnie, gdy sygnały te są w przeciwfazie amplituda szumu jest osłabiana. Przy czym należy pamiętać, że szum ten musi być na tyle głośny, żeby zagłuszyć dźwięki składowe dudnień różnicowych.



Różowy szum wykorzystywany w procesie Hemi-Sync tworzy środowisko ganzfeld (termin oznaczający "jednorodne pole"), które jest idealne do badań świadomości. Badania wykazały, że u osób poddanych oddziaływaniu środowiska ganzfeld dochodzi do przesunięć świadomości, ponieważ po pewnym czasie oddziaływania tego środowiska na słuchacza, układ siatkowaty w mózgu decyduje, że stały czynnik stymulujący nie zawiera żadnej istotnej informacji i zaczyna go ignorować. Zjawisko to nazywane jest przyzwyczajaniem się. Wówczas umysł w poszukiwaniu nowych bodźców skupia swoją uwagę gdzie indziej.


Czyste dudnienia różnicowe (nie maskowane różowym szumem) mogą powodować niepokój w czasie słuchania. Natomiast kiedy są poprawnie połączone z różowym szumem, stają się integralną częścią środowiska ganzfeld i dzięki czemu zwiększana jest ich efektywność. W środowisku ganzfeld świadomy umysł jednostki kieruje się do wewnątrz i doświadcza stanu hipnagogii, który jest wyjątkowym stanem świadomości pośrednim pomiędzy stanem czuwania i snu. System siatkowaty uwalnia się wówczas od ciągle zmieniających się bodźców płynących z otoczenia, skupiając się na specjalnie zaprojektowanych dudnieniach różnicowych Hemi-Sync. Mózg prowadzony jest do stanu aktywności falowej związanego aktywnością sugerowaną przez sygnały Hemi-Sync, dzięki czemu świadomość osoby słuchającej otwiera się na wewnętrzny świat i doświadcza rzeczywistości niedostępnej w innych stanach świadomości.




Hemi-Sync... stereofoniczne słuchawki douszne czy głośniki?

Używając słuchawek dousznych, słuchacz doświadcza wrażenia słyszenia dudnień różnicowych, które ma miejsce, gdy dwa zgodne dźwięki o prawie identycznych częstotliwościach przekazywane są do uszu (do każdego ucha jeden dźwięk). Mózg łączy te dwa sygnały tworząc wrażenie słyszenia trzeciego dźwięku zwanego dudnieniami różnicowymi. Dudnienia różnicowe powstają w superior olivary nucleus, w miejscu przeciwsobnej integracji sygnałów nerwowych pochodzących od zmysłu słuchu. To dźwiękowe wrażenie na drodze nerwowej przesyłane jest do układu siatkowatego i kory mózgowej. Natomiast reakcje kory mózgowej mogą być obiektywnie rejestrowane przy pomocy EEG.


W przypadku wykorzystania głośników, słuchacz w niewielkim stopniu doświadcza dudnień różnicowych. W takim przypadku głównym bodźcem są dudnienia monofoniczne, które powstają w wyniku łączenia się dźwięków pochodzących z obydwóch głośników w powietrzu otaczającym słuchacza. Dudnienia te również powodują powstawanie dającej się zmierzyć częstotliwościowej reakcji mózgu. Jednakże badania przeprowadzone w Mount Sinai School of Medicine nad obydwoma rodzajami dudnień wykazały, że dudnienia monofoniczne są w zupełnie inny sposób przetwarzane przez mózg.


W przeciwieństwie do dudnień monofonicznych słuchanych przez głośniki, słuchanie dudnień różnicowych przez słuchawki stereofoniczne powoduje, że słuchacz ma wrażenie, że źródło dźwięku jest umieszczone gdzieś wewnątrz jego głowy. Ponadto dudnienia różnicowe o bardzo niskich częstotliwościach (mniejszych niż 3 Hz), dają wrażenie ruchu źródła dźwięku w przód i w tył. Natomiast jeżeli głośności lewego i prawego kanału są różne, pozorny ruch źródła dźwięku zachodzi po orbicie eliptycznej.


Obydwa rodzaje dudnień powodują powstawanie dającej się zmierzyć częstotliwościowej reakcji mózgu. Mierzona amplituda częstotliwościowej reakcji mózgu na dudnienia jest większa w przypadku dudnień monofonicznych. Jednakże wpływ tego czynnika na efektywność obydwóch rodzajów dudnień dotychczas nie został zbadany.
Poniżej przedstawiono kilka różnic pomiędzy obydwoma rodzajami dudnień:




Dudnienia różnicowe mogą być odczuwane tylko wówczas, gdy dźwięki składowe mają niską częstotliwość (poniżej 1000 Hz).
Dudnienia monofoniczne tworzone są przy użyciu dwóch czystych dźwięków o jednakowej intensywności.
Dudnienia różnicowe zawierają ukryty dźwięk, który powstaje w wyniku modulacji sygnału lewego względem prawego.
Aby otrzymać prawidłowe dudnienia monofoniczne, amplitudy obydwóch składowych dudnienia muszą być identyczne.
Dudnienia różnicowe zachowują swoją intensywność bez względu na to czy amplitudy sygnału lewego i prawego są równe czy nie, a nawet w przypadku gdy sygnały te są poniżej progu słyszalności.
Maskowanie dudnień monofonicznych szumem eliminuje możliwość ich percepcji i powoduje, że przy pomocy EEG nie można zaobserwować częstotliwościowej reakcji mózgu.
Maskowanie dudnień różnicowych przy pomocy szumu poprawia ich percepcję.

UWAGA: Różowy szum łączony jest z dudnieniami różnicowymi, ponieważ badania dowiodły, że szum poprawia percepcję dudnień różnicowych. Ponadto, w przypadku słuchania przez stereofoniczne słuchawki douszne, różowy szum wykorzystywany w procesie Hemi-Sync powoduje powstawanie środowiska ganzfeld.

W celu lepszego zrozumienia problemu, poniżej przedstawione zostały wskazówki dotyczące stosowania słuchawek i głośników do słuchania Hemi-Sync'u:


1. Do słuchania produktów Hemi-Sync, w których dźwięki Hemi-Sync maskowane
są przy pomocy różowego szumu (większość programów wykorzystujących stany skupienia
FOCUS), prawdopodobnie lepiej jest używać słuchawek stereofonicznych, ponadto
korzystanie ze słuchawek dousznych w połączeniu z maskującym różowym szumem
powoduje powstawanie środowiska ganzfeld, które wspomaga osiąganie odmiennych
stanów świadomości. Również zwykłe słuchawki stereofoniczne stwarzają zamknięte
środowisko zmniejszając hałasy, mogące interferować z procesem Hemi-Sync. W
momencie kiedy uświadomimy sobie, że pod handlową nazwą Hemi-SyncŽ kryje się
proces synchronizacji półkulowej i oddziaływania dudnień różnicowych ukrytych
w różowym szumie, prowadzący do osiągania wielu wyjątkowych stanów świadomości,
istotne stanie się dla nas używanie słuchawek stereofonicznych. Przez długi
czas stany synchronizacji półkul mózgowych łączone były ze stanami medytacyjnymi
i hipnagogicznymi, można zatem powiedzieć, że wyjątkowość procesu Hemi-Sync
polega na zdolności do indukowania i pogłębiania takich stanów świadomości.
Podstawy tego zjawiska leżą w fizjologii mózgu, ponieważ każda półkula mózgowa
posiada własną oliwkę (ośrodek przetwarzający dźwięk), odbierającą sygnały płynące
z obydwóch uszu, co oznacza, że każde ucho "połączone jest" z obydwoma półkulami.
Dzięki temu w czasie słuchania dudnień różnicowych powstają dwie elektrochemiczne
fale synaptyczne o jednakowej amplitudzie i częstotliwości, w każdej półkuli
jedna (w przeciwieństwie do dudnień monofonicznych słyszanych przez głośniki),
co samo w sobie jest synchronizacją aktywności synaptycznej. W czasie używania
słuchawek stereofonicznych dudnienia różnicowe Hemi-Sync prowadzą do powstania
synchronizacji półkulowej, świadczącej o pojawianiu się medytacyjnych i hipnagogicznych
stanów świadomości. Dodatkowo dudnienia różnicowe Hemi-Sync poszerzają funkcjonowanie
mózgu przez umożliwianie użytkownikowi pośredniczenia w między półkulowej łączności
na wyznaczonej częstotliwości fal mózgowych Hemi-Sync's binaural beats may also
enhance brain function by enabling the user to mediate cross-collosal connectivity
at designated brain-wave frequencies.


2. Wszystko wskazuje na to, że głośniki z powodzeniem mogą być stosowane, w
przypadku gdy do maskowania dudnień różnicowych stosowana jest muzyka, tzn.
w ćwiczeniach relaksacyjnych, medytacyjnych i redukujących stres, poszerzonych
programach edukacyjnych i kasetach z Metamuzyką. Dzięki maskowaniu dudnień przy
pomocy muzyki, podczas słuchania przez słuchawki stereofoniczne słuchacz odbiera
dudnienia różnicowe, natomiast podczas słuchania przez głośniki, słuchacz odbiera
dudnienia monofoniczne zmieszane z pewną ilością dudnień różnicowych (zależną
od akustyki pomieszczenia, rozmieszczenia głośników i ich położenia względem
słuchacza). W przeciwieństwie do różowego szumu, muzyka nie tłumi dudnień monofonicznych.

3. Jeżeli głośniki zostaną umieszczone po bokach słuchacza, to wówczas dudnienia
różnicowe będą stanowiły większy procent ogólnych dudnień odbieranych przez
słuchacza i odwrotnie, jeżeli zostaną one umieszczone blisko siebie po jednej
stronie słuchacza (np. z przodu) to większy procent będą stanowiły dudnienia
monofoniczne. Umieszczenie głośników po bokach pomieszczenia do możliwość słuchania
dudnień różnicowych (z pewną domieszką dudnień monofonicznych) wszystkim słuchającym,
bez względu na ich indywidualne rozmieszczenie.


4. Zapamiętaj, że różowy szum wykorzystywany do maskowania dudnień, wzmacnia
percepcję dudnień różnicowych, ale osłabia percepcję dudnień monofonicznych.
Ponadto, środowisko ganzfeld powstające dzięki wykorzystywaniu różowego
szumu, jest korzystne przy doświadczaniu odmiennych stanów świadomości. Dlatego
najlepiej jest stosować stereofoniczne słuchawki douszne w przypadku, gdy do
maskowania dudnień różnicowych wykorzystywany jest różowy szum.



BADANIA NAD HEMI-SYNC'IEM

Wszystkie badania przeprowadzane przez Instytut skierowane są wyłącznie na
rozwijanie metod i technik, które mogą być pomocą w ewolucji i rozwoju ludzkiej
świadomości i percepcji. Instytut wykorzystuje konwencjonalne procedury naukowe
zawsze, kiedy jest to tylko możliwe, pomimo iż nie ogranicza się tylko do nich.

Studia przeprowadzane w Instytucie z wykorzystaniem sprzętu monitorującego
dostarczają obiektywnej weryfikacji efektów wywoływanych stosowaniem technologii
Hemi-Sync. Dzięki tym badaniom Instytut jest w stanie dostarczyć obiektywnych
danych identyfikujących jedyne w swoim rodzaju stany ludzkiej świadomości.


W większości badań przeprowadzanych w laboratorium Roberta Monroe nie stosuje
się formy i protokołu mogących zyskać akceptację ortodoksyjnych grup społeczności
naukowej. Dzieje się tak dlatego, że w Instytucie już dawno zauważono, iż wysiłek
taki rzadko jest możliwy w dziedzinach objętych naszymi badaniami.


Przeciwnie, kiedy trafiamy na dane, które mogą zainteresować konwencjonalne
środowiska badawcze, jesteśmy szczęśliwi mogąc udostępnić te informacje, oczekując,
że wspomogą one innych w ich własnych poszukiwaniach. Ponadto zachęcamy inne
organizacje do przeprowadzania badań, mogących zweryfikować wyniki naszej własnej
pracy.


Kliniczne i praktyczne badania nad Hemi-Sync'iem przeprowadzane są przez członków
Działu Profesjonalnego Instytutu. Przykładem takich badań mogą być badania nad
wykorzystaniem systemów Hemi-Sync, jako narzędzi do zmniejszania niepokoju u
pacjentów oczekujących w poczekalni poradni dentystycznej. Wyniki tego rodzaju
badań są zwykle opisywane w Hemi-Sync Journal, który wydawany jest kwartalnie.

Techniczne badania przeprowadzane są przez uniwersytety i zinstytucjonalizowane
laboratoria. Ten rodzaj eksperymentów jest skupiony na mechanizmach leżących
poza efektywnością procesu Hemi-Sync. Wyniki zwykle publikowane są w wydawnictwach
naukowo badawczych.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • teen-mushing.xlx.pl
  • Wątki
    Powered by wordpress | Theme: simpletex | © Lemur zaprasza